Aktualności

Cykl Gdyńskich turniejów szachowych dla dzieci i młodzieży

Wojskowy Klub Sportowy "Flota" Gdynia w ramach realizacji programu "Sportowe Szkolenie Dzieci i młodzieży z terenu Gdyni oraz organizacji imprez sportowych" przeprowadzi Cykl Gdyńskich turniejów szachowych dla dzieci i młodzieży. Zawody odbędą się w trzech kolejnych edycjach w dniach:

  1. 27 października 2018 roku "Turniej Szachowy o Puchar Prezesa WKS FLOTA Gdynia "
  2. 10 listopada 2018 roku "Otwarty Turniej Szachowy o Puchar Dowódcy Gdyńskiej Brygady Lotnictwa Morskiego"
  3. 8 grudnia 2018 roku "Świąteczny Turniej Szachowy o Puchar Prezydenta Miasta Gdyni

gdynia sport logoZawody są kontynuacją rozpoczętego w zeszłym roku cyklu turniejów popularyzujących grę w szachy w Gdyni. Organizowane jest dla dzieci i młodzieży w podziale na kategorie wiekowe. Turnieje szachowe cieszą się bardzo dobrą opinią wśród mieszkańców gminy Gdynia. Rywalizacja szachowa zawsze stoi na wysokim poziomie , odbywa się w przyjaznej atmosferze i zgodnie z zasadami fair-play. Turniej jest doskonałą okazją do pokazania uczestniczącej w niej młodzieży jak można i powinno się spędzać czas wolny, że nie jest do tego niezbędny komputer lub co gorsze narkotyki czy alkohol. Obecność na turnieju dzieci , młodzieży i opiekunów jest również świetną okazją do nawiązywania nowych znajomości. Turniej będzie przykładem poparcia i dobrej współpracy władz samorządowych ze środowiskiem sportowym. Zawody zostaną przeprowadzone w Klubie 43 Bazy Lotnictwa Morskiego, ul. Zielona Gdynia – Babie Doły. Na podstawie zorganizowanych zawodów przewidujemy uczestnictwo od 50 do 100 osób łącznie w kategoriach do lat 8,10,12,14 i 18. Klasyfikacja dla chłopców i dziewcząt prowadzona będzie osobno. System rozgrywek zostanie przeprowadzony zgodnie z regulaminem. 

Regulamin do pobrania 

XXVI Mistrzostwa Pomorza w Judo dzieci im. Wiesława Sawickiego i kmdr Stanisława Filipiaka

Wojskowy Klub Sportowy "Flota" Gdynia w ramach realizacji programu "Sportowe Szkolenie Dzieci i młodzieży z terenu Gdyni oraz organizacji imprez sportowych" przeprowadzi XXVI Mistrzostwa Pomorza w Judo dzieci im. Wiesława Sawickiego i kmdr Stanisława Filipiaka.

gdynia sport logoOtwarte Mistrzostwa Pomorza w Judo rozgrywane są od 1992 roku i cieszą się coraz nie słabnącą popularnością. To jedna z niewielu imprez w kraju skierowana do tej grupy dzieci, co roku zgłaszają swoich najmłodszych do tych zawodów nowe Kluby judo, średnio liczymy na ponad 150 startujących zawodników w tym 30 zawodników z sekcji WKS "Flota" Gdynia. W bieżącym roku zapraszamy dzieci z roczników 2003-2004 i 2005-2006, 2007-2008, ponadto na wniosek zainteresowanych dopuszczamy możliwością startu dziewcząt i chłopców z roczników młodszych np. 2009. Mistrzostwa będą rozgrywane na trzech lub czterech matach / w zależności od liczby zgłoszeń, jesteśmy do tych wariantów przygotowani/ w 30 kategoriach wagowych. Miejscem przeprowadzenia Mistrzostw będzie po raz drugi nowo oddany kompleks sportowy Akademickie Centrum Sportowe przy Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni Oksywiu przy ul. Śmidowicza 69. Mistrzostwa upamiętniają zasłużonych dla sekcji Judo WKS "Flota” Gdynia Wiesława Sawickiego pedagoga i trenera judo wielkiego miłośnika tej dyscypliny sportu - wychowawcy wielu pokoleń wspaniałych zawodników i kmdr Stanisława Filipiaka działacza sportowego, w latach 60 - 80 kierownika sekcji judo, a później prezesa WKS "Flota” Gdynia.