Powracamy na piłkarskie boiska

Sekcja piłki nożnej Wojskowego Klubu Sportowego „Flota” Gdynia ma daleko sięgającą tradycję. Pierwszy mecz piłkarze Floty Gdynia rozegrali w roku 1938 z reprezentacją marynarki wojennej Szwecji. Spotkanie to rozegrane zostało w Sztokholmie i zakończyło się wynikiem 2:2. W tym samym roku odbył się rewanż w Gdyni zakończony wygraną piłkarzy Floty 7:1. W późniejszym czasie. organizowane były spotkania z wieloma renomowanymi drużynami polskimi (m.in.: z Ruchem i Cracovią) oraz z zagranicznymi zespołami, jak z węgierskim klubem z Budapesztu (7:1 dla „Floty”) oraz KS „Wacker” z którym reprezentacja piłkarzy Floty na Spartakiadzie Wojska Polskiego 1953 r. we Wiedniu wygrała 2:1. Wysoki poziom klubowej jedenastki spowodował, iż zakwalifikowana ona została w 1939 roku, z pominięciem rozgrywek w klasie B, do wyższych eliminacji. Więcej o historii sekcji piłki nożnej przeczytać mogą Państwo w wydawnictwie „80 lat w służbie sportu”

Obecnie sekcja piłki nożnej odradza się na nowo i decyzją zarządu została reaktywowana. Po 45 latach znów zobaczymy piłkarzy Floty Gdynia na boiskach piłkarskich. Powrót tym bardziej znaczący, że odbudowę sekcji rozpoczynamy od młodych zawodników. Już niedługo nasi piłkarze rozpoczną rywalizację z innymi drużynami na poziomie rozgrywek młodzików D1 i D2. Będzie to ważny moment gdyż pokazuje dalszy bardzo dobry rozwój Klubu. Wszystko to nie byłoby możliwe bez dobrze funkcjonującej organizacji w Klubie, oddanej lokalnej społeczności oraz wparcie władz Miasta Gdynia. Sekcja piłki nożnej w swoim pierwszym roku po reaktywacji będzie korzystać ze wsparcia udzielonego przez Gdyńskie Centrum Sportu w ramach dotacji na „Sportowe Szkolenie Dzieci i Młodzieży z zakresu Piłki Nożnej”. Młodzi zawodnicy wiedzą, że będąc częścią Wojskowego Klubu Sportowego „Flota” Gdynia zapisują nową kartę w historii Klubu i  sekcji piłki nożnej. #FootballFlota

Dziękujemy także Pomorskiemu Związkowi Piłki Nożnej za przyjęcia nas w swoje szeregi i zapewniamy, że nasi zawodnicy i trenerzy będą występować w rozgrywkach przestrzegając zasad FAIR PLAY!

Terminarz sezonu 2018/2019

Terminarz rozgrywek D1 Grupa 1

Terminarz rozgrywek D2 Grupa 2