Nowy rok ze świetnymi wynikami Strzelców!

Minęły zaledwie 2 tygodnie bieżącego roku, a zawodnicy Sekcji Strzeleckiej zdążyli wziąć udział już w dwóch imprezach – Finale Ligi PZSS w Bydgoszczy oraz międzynarodowych zawodach Grand Prix Pilsen w czeskim Pilznie. Oba udziały okraszone były świetnymi rezultatami, o których w dalszej części artykułu.

sawka1-4270472

Aby uzyskać prawo startu w Finale Ligi PZSS zespoły karabinu oraz pistoletu przez cały rok walczyły o uplasowanie się w pierwszej ósemce krajowego rankingu. Po ostatnich zawodach klasyfikacyjnych w 2018 roku wiadomo było, że w komplecie wystartujemy w tych podsumowujących rok zmagań zawodach.

Zespół karabinu w składzie – Joanna Wódkowska, Adam Dobosz oraz Jakub Szramka dzielnie walczyli w meczach grupowcych z reprezentantami wrocławskiego Śląska, gospodarzami – Zawiszą Bydgoszcz oraz ze zwycięzcami finału – klubem TKS LOK Tarnów. Ostatecznie zajęli trzecie miejsce w grupie i zakończyli rywalizację.

Zespół pistoletu w skadzie – Joanna Tomala, Sławomira Szpek oraz Marta Woronowicz – stanął do walki z reprezentantami poznańskiego Dworu Grunwaldzkiego, a także Śląskiem Wrocław oraz Zawiszą Bydogszcz. Dzięki staraniom naszych Pań zespół zajął drugie miejsce w grupie i zakwalifikował się do finału o brązowy medal. Po pasjonującej walce drużyna sięgnęła po zwycięstwo i w nagrodę otrzymała nagrodę pieniężną z rąk Prezesa Polskiego Związku Strzelectwa Sportowego – Tomasza Kwietnia.

Prezes Wojskowego Klubu Sportowego Flota Gdynia – Arkadiusz Sobieraj, Prezes Sekcji Strzeleckiej – Adam Dobosz, Drużyna w składzie Sławomira Szpek, Joanna Tomala oraz Marta Woronowicz oraz Trener – Tomasz Wawrzonowski odbierają nagrodę z rąk Prezesa Polskiego Związku Strzelectwa Sportowego – Tomasza Kwietnia – za zajęcie 3 miejsca w Finale Ligi PZSS.

Na kolejne sukcesy nie trzeba było długo czekać, wszak wszystkie Panie strzelające z broni krótkiej pojechały reprezentować barwy Polski oraz Klubu do Pilzna – stolicy czeskiego browarnictwa oraz tradycyjnej lokalizacji styczniowych zawodów strzeleckich Grand Prix Pilsen. Podczas tych zawodów strzelcy z całego świata rywalizują w konkurencjach pneumatycznych – indywidualnie oraz w dwuosobowych zespołach (kobieta oraz mężczyzna) w strzelaniach z karabinu pneumatycznego oraz pistoletu pneumatycznego.

Indywidualnie najlepiej spisała się Sławomira Szpek, która dwukrotnie stawała na podium zawodów zajmując 1 oraz 3 miejsca. Znaczące rezultaty osiągnęła również Joanna Tomala, która w zespołowej konkurencji PPN MIX w parze z Grzegorzem Długoszem (Gwardia Zielona Góra) zajęła 2 miejsce. Indywidualnie Asia po nieudanym starcie pierwszego dnia odbudowała się i z rewelacyjnym wynikiem pewnie dostała się do finału drugiego strzelania, w którym ostatecznie zajęła 6 miejsce. Wśród Panów indywidualnie Piotr Daniluk zajął w pierwszym starcie 9 miejsce, zaś drugiego dnia zakwalifikował się do finału i ostatecznie uplasował się na 4 pozycji. Debiutująca w zawodach międzynarodowych Marta Woronowicz dwukrotnie zajmowała 13 miejsce w klasyfikacji juniorek.

Sławomira Szpek – 1 oraz 3 miejsce w konkurencji pistolet pneumatyczny Kobiet

Dla reprezentantów naszego kraju start w Pilźnie to pierwsza z eliminacji do zbliżających się wielkimi krokami Mistrzostw Europy, które w marcu odbędą sie w chorwackim Osijeku. Dzięki swojej pracy Sławka w konkurencji pistoletu pneumatycznego kobiet wypadła najlepiej wśród wszystkich startujących Polek, co daje duże nadzieje na jej udział w tej niezwykle isototnej imprezie.

Na kolejne rezultaty nie będzie trzeba czekać długo – już w przyszły weekend ruszają międzynarodowe zawody IWK w Monachium, w której mamy nadzieję zobaczyć naszych reprezentantów.