Co pić na odchudzanie, czyli jak przyspieszyć redukcje masy ciała?

Jakie są najlepsze napoje na odchudzanie? Najlepsze napoje na odchudzanie to niskokaloryczne, wysokobiałkowe napoje, które pobudzają metabolizm, zmniejszają apetyt i sprawiają, że czujesz się syty. Włączając je do swojej diety i przyjmując zdrowe nawyki życiowe, możesz zwiększyć swoje szanse na osiągnięcie celów związanych z utratą wagi.

Co pić na odchudzanie

Przyjrzyjmy się kilku napojom, które mogą pomóc Ci w dążeniu do utraty wagi.

Co pić rano, aby pomóc w utracie wagi?

Napoje, które spożywasz rano mogą ustawić scenę dla szybszej, bardziej wydajnej aktywności metabolicznej w twoim ciele. Oto cztery opcje, aby umieścić swoje ciało na ścieżce do utraty wagi w ciągu pierwszych kilku godzin swojego dnia.

Woda

Picie wystarczającej ilości wody każdego dnia jest dobre dla ogólnego stanu zdrowia. Ponieważ zwykła woda pitna ma zero kalorii, może również pomóc w zarządzaniu masą ciała i zmniejszeniu spożycia kalorii, gdy zastępuje napoje z kaloriami, takie jak zwykła soda.

Picie wody po przebudzeniu to świetny sposób na pobudzenie metabolizmu, dzięki czemu możesz szybciej spalać kalorie. Badania pokazują, że wydatek energetyczny zaczyna się zwiększać w ciągu dziesięciu minut od wypicia wody, a godzinę po tym może wzrosnąć nawet o 30%. A ponieważ woda ma zero kalorii, możesz cieszyć się metabolicznym impulsem bez obaw o przybieranie na wadze.

Czarna kawa

Czarna kawa jest pełna korzyści związanych z dietą:

  •     Porcja czarnej kawy zawiera tylko dwie kalorie.
  •     Spożywanie ziaren kawy może stymulować enzymy spalające tłuszcz w organizmie, takie jak lipaza.
  •     Filiżanka czarnej kawy rano może pomóc organizmowi uwolnić nadmiar wody, zmniejszając tym samym wzdęcia.

Co więcej, czarna kawa jest świetnym porannym napojem, ponieważ zawiera kofeinę, która może pomóc Ci poczuć się bardziej czujnym i chętnym do ćwiczeń.

Zmiksowany sok (Smoothie)

Popularnym wyborem do skokowego rozpoczęcia utraty wagi jest smoothie: zastąpienie co najmniej jednego posiłku dziennie zmiksowanym sokiem…Jeśli próbujesz rozwinąć nawyk jedzenia większej ilości owoców i warzyw, smoothie może być idealną opcją, ponieważ możesz łatwo zmieścić większość swoich dziennych porcji w blenderze.

Coraz więcej diet sugeruje zastąpienie śniadania lub lunchu zblendowanym sokiem. Wytyczne dietetyczne zalecają dwie do czterech porcji owoców i trzy do pięciu porcji warzyw dziennie. Kiedy wybierasz soki wykonane z całych owoców i warzyw, możesz cieszyć się satysfakcjonującym, ale niskokalorycznym napojem, jednocześnie przestrzegając tych wytycznych.

Bądź jednak ostrożny, wybierając smoothies w sklepie lub kawiarni, ponieważ mogą one zawierać wysokokaloryczne dodatki, takie jak lody lub sorbet.

Zielona herbata

Większość osób, którzy ćwiczą, aby schudnąć, ćwiczy rano lub wczesnym popołudniem. Rozpoczynając dzień od filiżanki zielonej herbaty, możesz pomóc swojemu organizmowi uzyskać jak najwięcej z rutyny treningowej. Badania pokazują, że kiedy ekstrakt z zielonej herbaty (GTE) jest spożywany przed ćwiczeniami, może pomóc w metabolizmie tłuszczu podczas treningu.

Ponadto, picie zielonej herbaty po śniadaniu lub lunchu może pomóc w skuteczniejszym trawieniu posiłku.

Co można pić przed snem, aby zwiększyć utratę wagi?

Najlepsze napoje do picia w porze wieczornej to takie, które pomagają czuć się sytym, a jednocześnie wspomagają trawienie i utratę wagi. Najlepiej, jeśli są one niskokaloryczne i zawierają kofeinę, co pomoże Ci spokojnie przespać noc bez dodawania zbędnych kalorii przed zaśnięciem.

Mleko niskotłuszczowe lub odtłuszczone

Picie… niskotłuszczowego mleka każdego dnia może dać Ci przewagę metaboliczną, która pomoże Ci szybciej spalać kalorie… Jest sycące i dostarcza białka, dzięki czemu dłużej czujesz się syty, czego nie potrafi zrobić woda lub inne bezkaloryczne napoje.

Niskotłuszczowe mleko jest bogatym w składniki odżywcze napojem, który może pomóc Ci poczuć się pełnym, jednocześnie pobudzając Twój metabolizm. Szklanka niskotłuszczowego mleka zawiera 8 gramów białka, które pomoże Ci poczuć się sytym do późnego wieczora, gdy będziesz szedł spać.

Możesz również zmieszać niskotłuszczowe lub chude mleko z kilkoma bananami lub truskawkami, aby cieszyć się słodkim przysmakiem, zanim przygotujesz się do snu.

Herbata rumiankowa

Większość miłośników herbaty rumiankowej wie, że ciepła filiżanka tego napoju przed snem może promować relaks i pomóc w wywołaniu snu. Ale wiele osób nie wie, że herbata rumiankowa może również pomóc w utracie wagi poprzez zmniejszenie apetytu i zwiększenie kontroli glukozy.

Jako dodatkowa korzyść, herbata rumiankowa może pomóc w stymulowaniu soków żołądkowych, aby wspomóc proces trawienia. To ostatecznie pomaga zmniejszyć wzdęcia, więc czujesz się lżejszy, jak również.

Koktajle proteinowe z soi

Mając koktajl białka sojowego w godzinach wieczornych może zwiększyć swój metabolizm podczas promowania syntezy białek mięśniowych (MPS). Pomagając organizmowi rozkładać białka i pobudzać rozwój mięśni, ostatecznie spalisz więcej kalorii.

Aby uzyskać najlepsze wyniki, wybierz koktajle, które zawierają wysokiej jakości składniki, takie jak organiczne zieleniny i świeże jagody lub inne owoce o niskiej zawartości cukru.

Upewnij się, że nie wybierasz koktajlu, który zawiera zbyt dużo cukru, ponieważ może on uniemożliwić Ci szybkie zasypianie i zwiększy spożycie kalorii.

Czerwone wino

Resweratrol, związek występujący w czerwonym winie, oprócz zwalczania stresu oferuje korzyści metaboliczne. Podczas gdy ilość resweratrolu w jednym kieliszku jest minimalna, liczba kalorii w czerwonym winie jest również na niskiej stronie w przybliżeniu 25 kalorii na uncję.

Uważaj tylko, żeby nie przesadzić, bo możesz szybko skończyć z kacem i wykoleić swoje wysiłki w utrzymaniu zdrowego stylu życia.

Jakich napojów unikać, jeśli próbujesz schudnąć?

Dla niektórych osób jedną z najskuteczniejszych strategii odchudzania jest wyeliminowanie pewnych pokarmów i napojów z diety. Ogólnie rzecz biorąc, napoje, których należy unikać to te, które mają wysoką zawartość cukru, tłuszczu lub kalorii.

Oto kilka napojów, których należy unikać, jeśli poważnie myślisz o utracie wagi:

  • Cukrowe napoje bezalkoholowe: Mountain Dew, Fanta i Cola są ładowane z cukrem i do 300 kalorii na butelkę.
  • Mrożone napoje kawowe mają ponad 1000 kalorii na porcję.
  • Napoje alkoholowe: Picie zbyt dużej ilości alkoholu znacznie zwiększy spożycie kalorii, powodując jednocześnie uczucie odwodnienia i ospałości.
  • Koktajle mleczne: Typowy shake zawiera 300 kalorii, a niektóre mają więcej węglowodanów niż porcja lodów.

Podsumowanie

Jeśli próbujesz się odchudzać, możesz szybciej osiągnąć swoje cele związane z utratą wagi, pijąc pewne napoje i unikając innych.

Woda, czarna kawa, zielona herbata i mieszane soki to dobry, niskokaloryczny wybór na początek dnia, ponieważ pobudzają metabolizm i pomagają czuć się sytym.

Wieczorem, niskotłuszczowe lub chude mleko, herbata rumiankowa, a nawet czerwone wino mogą utorować drogę do utraty wagi, pomagając Ci jednocześnie zrelaksować się po ciężkim dniu.

Dodaj komentarz