Jakie są efekty godziny marszu dziennie?

Ile można schudnąć maszerując 1 godzinę dziennie? To pytanie, które słyszeliśmy wiele razy – „Czy mogę schudnąć chodząc jedną godzinę dziennie?”.

Chodzenie jest rodzajem ćwiczeń, które czasami pomijamy, ponieważ jest to prawie zbyt oczywiste, aby być formą fitness, która może naprawdę pomóc w naszych celach utraty wagi, ale jest.

efekty godziny marszu dziennie

W czasach przed smartfonami, fitbitami, komputerami, a nawet samochodami… aż do tysięcy lat wstecz, kiedy ludzie po prostu żyli z ziemi, główną aktywnością było chodzenie.

Chciałeś jedzenia?  Szedłeś.  Chciałeś spędzić czas z kimś oddalonym o wiele kilometrów?  Szedłeś.  Chciałeś uciec od tego wszystkiego?  Szedłeś.

Chodzenie było odpowiedzią na wszystko w tamtych czasach i chociaż brzmi to prawie głupio, ponieważ teraz jest tyle rzeczy do zrobienia i sposobów na dotarcie z punktu A do punktu B, ale wtedy był to jedyny sposób, aby dostać się gdziekolwiek.

Nie przypadkowo, nie było wyraźny brak otyłych ludzi z powrotem w tych dniach jaskiniowców.

40 000 lat do przodu, a ludzie ewoluowali, ale są stworzeniami z przyzwyczajenia, a to oznacza obranie ścieżki najmniejszego oporu, kiedy tylko jest to możliwe.

To może brzmieć wygodnie, ale istnieje ogromny problem z nierobieniem rzeczy, które mogą wydawać się niewygodne, jak chodzenie.

Słyszałeś o diecie „paleo”?  Pomyśl o tym jako o paleo fitness, którego są tylko dwa składniki, chodzenie wszędzie i podnoszenie okazjonalnego kamienia i chrząkanie.

Wszystkie żarty na bok, w tym artykule, omawiamy sprawę chodzenia co najmniej 1 godzinę dziennie, i jak wiele wagi stoisz do stracenia przez to.

Ile kalorii można spalić chodząc przez godzinę?

Wiele osób zadało nam to naprawdę ważne pytanie. Jeśli pójdą do wysiłku chodzenia przez godzinę każdego dnia, to ile kalorii mogą spalić?

Cóż, prawdopodobnie wiesz, że dolna linia jest … więcej kalorii spalić, a następnie więcej wagi można stracić. Teraz ilość wagi, które można stracić zależy od całego szeregu czynników, a wszystkie są związane z tym, jak chodzić, prędkość chodzenia na, rodzaj ziemi, że chodzić nad, postawy, a ostatecznie diety.

Załóżmy na razie, że nie chcesz zmieniać swojej diety. Następnie załóżmy, że chcesz stracić trochę wagi i zastanawiasz się, czy chodzenie jest warte całego wysiłku?

Wielkie pytanie to…. czy chodzenie przez godzinę każdego dnia pomoże Ci schudnąć?

Definitywna odpowiedź na to pytanie to rozbrzmiewające wielkie TAK.

Teraz wiem z doświadczenia i mogę poinformować, że chodzenie jest świetne do radzenia sobie ze stresem, dzięki czemu twoje serce jest zdrowsze, pomaga ci spać, a kiedy dostaniesz się do miłej rutyny, staje się bardzo przyjemną rzeczą do zrobienia.

Czy można stracić tłuszcz z brzucha dzięki maszerowaniu?

Jak być może wiesz, chodzenie nie jest jedyną rzeczą, którą możesz mieć do zrobienia, aby zrzucić kilka kilogramów. Więc co z faktycznym spalaniem tłuszczu?

Wiele osób omija zwykły marsz na rzecz jego bardziej dynamicznych kuzynów, siłowni i biegania.

Podczas gdy prawdą jest, że te działania będzie spalić więcej kalorii niż chodzenie będzie, to nie powinno umieścić cię od zwiększenia swoich codziennych kroków.

Istnieje wiele rzeczy, aby pochwalić chodzenie, nad bardziej seksownymi rozrywkami biegania i treningu HIIT. Nie wymaga żadnego specjalnego sprzętu (przyzwoita para butów na bok) jest bezpieczny (w porównaniu do innych działań) jest wolny i jest to coś, co już wiesz, jak zrobić!

A jeśli chodzi o zrzucanie tłuszczu idzie, dobrze wszystko, co spala przez kalorie jest będzie wpływ na twój brzuszek.

Jednakże, podczas gdy nie możemy obiecać, że chodzenie będzie specjalnie celować w abs – oto co chodzenie przez godzinę dziennie może zrobić, aby poprawić swój galaretowaty brzuch!

Chodzenie jest dobrze znane jako narzędzie do walki ze stresem. Ale czy wiesz, że kiedy jesteśmy zestresowani, nasze ciała produkują hormon znany jako kortyzol, który pomocnie powoduje, że tłuszcz gromadzi się na obszarze brzucha? Tak, zwiotczały brzuch może być faktycznie produktem stresu – który może być zwalczany przez prosty akt chodzenia!

To buduje mięśnie – Kiedy chodzisz to buduje swoje mięśnie. Chociaż to nie będzie tak szybko lub tak dramatycznie jak pompowanie żelaza, to jest początek. Dla dodatkowego pobudzenia, spróbuj chodzić pod górę. To szczególnie pomaga z mięśniami rdzenia – są to wszystkie rzeczy, które pomagają zbudować twój sześciopak.

Wiele ćwiczeń jest dla samotników. To może być trudne do utrzymania rozmowy dzieje, podczas gdy jesteś pompowania żelaza lub bieganie ciężko. Jednak chodzenie jest o wiele bardziej towarzyski i to jest łatwe do zrobienia z innymi i nadal usłyszeć siebie mówić!

Czego nie robić, jeśli chcesz schudnąć?

Takie jest życie, że niestety godzinny marsza dziennie nie zawsze może być całkiem wystarczające, aby dać nam ciało, którego pragniemy. Oczywiście, będzie to pomóc, ale w celu uzyskania jak najwięcej z treningu, sprawdź te następujące wskazówki, co nie zrobić! Jesteś mniej prawdopodobne, aby znudzić się i zrezygnować, jeśli zróżnicować swoje spacery, a także, twój teren. To nie tylko godzinny marsz pomoże Ci zrzucić kilogramy. Jest to efekt całej rundy zmiany nawyków i chodzenia więcej każdego dnia.

Częścią tej podróży tego powinno być optowanie do podjęcia schodów, a nie jazda windą. Wspinaczka po schodach to świetne ćwiczenie, które można dodać do każdego dnia. Ta sama zasada dotyczy wzgórz również!!!

Oprócz godzinnych marszów nie zapominaj o tym, aby wstać i poruszać się w ciągu dnia. Jest to szczególnie w przypadku pracowników biurowych lub każdego innego, kto jest siedzący, przez większość dnia. Smutny fakt jest, że pozostając stacjonarne przez cały dzień może przyczynić się do wolniejszego metabolizmu.

Jednym z największych błędów popełnianych przez nowych spacerowiczów jest myślenie, że godzinne ćwiczenia pozwalają im jeść, co tylko chcą. Jeśli nie jesteś profesjonalnym sportowcem, lub nie trenujesz do maratonu, to z przykrością informujemy, że podwójny cheeseburger z dodatkowymi frytkami nie jest twoim przyjacielem.

Nawet jeśli masz zdrowe nawyki żywieniowe, to może być łatwo zapomnieć o dostatecznym piciu. I nie mówimy tylko o szkodliwych napojach alkoholowych albo – chociaż te również dodać znaczne kalorie do diety. Można łatwo przeoczyć kalorii, które pijemy, chociaż wszystkie ostatecznie sumują się. Słodzone napoje gazowane, soki owocowe, wszystkie te mają alarmującą ilość kalorii (cukru!) w nich. Aby naprawdę rozpocząć proces odchudzania, zrezygnuj z pełnych cukru napojów gazowanych na rzecz wersji dietetycznych lub przejdź na wodę mineralną. Więcej na temat pomysłów co pić, aby schudnąć, znajdziesz tutaj.

Podczas gdy soki owocowe są zdrowe, są one często wysokie w naturalnych cukrów, więc powinny być spożywane oszczędnie – spróbuj dodać je do wody gazowanej. Chociaż niesłodzona czarna kawa jest pozbawiona kalorii, niestety nie można tego samego powiedzieć o twojej super wielkości potrójnej mokki chocco latte z syropem, bitą śmietaną i posypką.

Podsumowanie

Mam nadzieję, że teraz zostałeś odpowiednio zainspirowany, aby podnieść swoje buty do chodzenia i uderzyć w otwartą drogę, wszystko, co pozostaje do powiedzenia, to złagodzić do niego stopniowo, a jeśli jest to długi czas, odkąd wziąłeś ćwiczenia, weź to łatwe do rozpoczęcia.

Chociaż może się wydawać, że wszystkie przygotowania, które robisz, dotyczą wyłącznie ciała, to w rzeczywistości twój umysł musi wejść w bieg!

Ponieważ chodzi o przyjęcie stylu życia, w którym więcej się ruszasz i robisz miejsce na chodzenie, to naprawdę ma znaczenie – nawet bardziej niż liczenie faktycznych kroków!

Tak więc, jedyną inną rzeczą do zapamiętania jest cieszyć się i podobnie, cieszyć się wynikami, gdy funty zaczynają spadać – Powodzenia!

Dodaj komentarz