strzelectwo sportowe

Minęły zaledwie 2 tygodnie bieżącego roku, a zawodnicy Sekcji Strzeleckiej zdążyli wziąć udział już w dwóch imprezach – Finale Ligi PZSS w Bydgoszczy oraz międzynarodowych zawodach Grand Prix Pilsen w czeskim Pilznie. Oba udziały okraszone były świetnymi rezultatami, o których w dalszej części artykułu.

sawka1-5109710

Czytaj dalej

strz-4027486

Podczas Finału Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży nasza zawodniczka Marcelina Głaszcz zajęła trzecie miejsce zdobywając brązowy medal w konkurencji pistolet pneumatyczny juniorek młodszych! Zawodniczka na co dzień trenuje z Członkiem Honorowym naszego Klubu, trenerem Czesławem Szpekiem! We wszystkich startach zawodnicy Floty Gdynia uzyskali najlepszy wynik wśród wszystkich Klubów z Województw Pomorskiego.

Gratulujemy!

Strzelectwo wyczynowe WKS Flota od pierwszych treningów na strychu koszar I Morskiego Batalionu Zapasowego w Gdańsku-Nowym Porcie w 1945 roku – przeszło długą, pełną trudów i przeszkód drogę rozwojową. Z perspektywy czasu możemy ocenić, że droga ta doprowadziła Sekcję do najwyższej pozycji w Klubie pod względem ilości zdobytych medali na najwyższym światowym poziomie. W 1959 roku Sekcja Strzelecka rozpoczęła regularną działalność w ramach Wojskowego Klubu Sportowego „Flota”. Wkrótce ukonstytuował się Zarząd Sekcji pod kierownictwem kpt. mar. Józefa Dopieralskiego.

Od 2017 roku zarząd sekcji stanowią:

Adam Dobosz – Prezes ZarząduRafał Hinc – Wiceprezes Zarządu

Tomasz Wawrzonowski – Członek Zarzadu

Kadra Szkoleniowa

  • Adam Dobosz – instruktor – broń długa
  • Joanna Wawrzonowska – instruktor – broń krótka
  • Adrian Zajkowski – instruktor – broń krótka
  • Rafał Hinc – instruktor – strzelanie dynamiczne

Strzelnica

Strzelnica składa się z pięciu osi strzeleckich przeznaczonych do strzelań pistoletowych i karabinowych. Obiekt jest pełno wymiarowy do uprawiania konkurencji olimpijskich w dyscyplinach karabinu i pistoletu. Są m.in. to konkurencje karabin dowolny, karabin sportowy, karabin pneumatyczny, pistolet dowolny, pistolet sportowy, pistolet szybkostrzelny oraz pistolet pneumatyczny strzelany przez kobiety i mężczyzn.

Na wyżej opisywanym obiekcie znajduje się dobrze wyposażony oraz zabezpieczony Magazyn Broni w którym to przechowuję się broń strzelecką oraz amunicję. Magazyn jest wyposażony w elektroniczny dozór pod postacią uzbrojonej jednostki jaką jest Akademia Marynarki Wojennej. Na stanie Magazynu Broni znajduje się wiele jednostek broni przeznaczonych głównie do szkolenia młodych adeptów strzelectwa sportowego.

Sekcja realizuje zadanie: „Sportowe szkolenie dzieci i młodzieży z terenu Gdyni w strzelectwie sportowym” – współfinansowane ze środków Miasta Gdynia

gdynia_sport_logo-8008482Sekcja realizuje zadanie: „Sportowe szkolenie dzieci i młodzieży z terenu Gminy Choczewo oraz organizacji w gminie Choczewo imprez sportowych dla dzieci i młodzieży w 2019 roku” – współfinansowane ze śroków Gminy Choczewo